News własny: Pajączek gotowa do przejęcia sterów. W poniedziałek formalności, we wtorek konferencja

Po czwartkowym odwołaniu Jakuba Kaczorowskiego, Widzew formalnie pozostaje bez prezesa. Okres ten nie potrwa jednak długo. W poniedziałek ma dojść do powołania Martyny Pajączek, a dzień później zostanie ona przedstawiona mediom.

Informowaliśmy już, że w ostatnich dniach trwało dogrywanie szczegółów zatrudnienia nowej szefowej spółki. W środę, przedstawiciele RTS pojawili się we Wrocławiu, gdzie dotąd mieszkała przyszła prezes, a w piątek to ona przyjechała do Łodzi. Częściowo miało to związek z dalszym ustalaniem niuansów przed powołaniem jej do spółki, a częściowo ze względu na zaplanowane wczoraj w „Mieście Włókniarzy” posiedzenie zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Z tym drugim wiąże się ciekawa historia. Podczas przywitania Pajączek ze Zbigniewem Bońkiem w hotelowej recepcji, obecny był także prowadzący rozmowę z przyszłą prezes Piotr Szor, a także towarzyszący Bońkowi Janusz Basałaj. Całą czwórkę uwieczniono na zdjęciu opublikowanym przez „Express Ilustrowany”, a medium to starało się błędnie sugerować, że „Zibi” bierze udział w zatrudnianiu Pajączek.

Oprócz piątkowego zarządu, w sobotę przedstawiciele związku pojawią się również na finale Mistrzostw Świata U-20 na stadionie przy Piłsudskiego. Stąd obecność Bońka w Łodzi, którego „EI” próbuje wplątać w widzewskie sprawy i wybór nowego szefostwa.

Widzew 24 ustalił, że ostatecznie Pajączek zdecydowała się łączyć dotychczasowe funkcje członka zarządu PZPN i prezesa Pierwszej Ligi Piłkarskiej z kierowaniem łódzkim klubem. Jak już pisaliśmy, żadna ze stron nie ma nic przeciwko temu. Odległość z Łodzi do Warszawy sprawia, że bez problemu będzie można krzyżować obowiązki.

Do powołania nowej prezes powinno dojść w poniedziałek. Na ten dzień zaplanowano Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy (100% akcji posiada Reaktywacja Tradycji Sportowych), które jako jedyne posiada prawo do zatrudnienia nowego prezesa. Jeśli wszystkie formalności zostaną przeprowadzone zgodnie z planem, we wtorek odbędzie się konferencja prasowa, na której już oficjalnie Martyna Pajączek zostanie zaprezentowana jako nowa prezes Widzewa.

3
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
FanatykSławomirTomek 66 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tomek 66
Gość
Tomek 66

Czy nie za dużo obowiązków dla nowej Pani Prezes: PZPN, Widzew? Żeby przypadkiem nie pogubiła się. Ale z drugiej strony mamy swojego człowieka w PZPN, już drugiego. Tylko Ci sędziowie…

Sławomir
Gość
Sławomir

Sędziami kieruje karany kiedyś za ustawianie meczów i korupcję w sporcie,niejaki Zbigniew Przesmycki.Hamuje on kariery sędziów na wskroś uczciwych,bo wyznaje zasadę pełnej podległości sędziów swojemu przewodniczącemu,czyli swojej własnej osobie.Dopóki ten przekrętas będzie przewodniczącym PKS,dopóty na ligowych boiskach będą się działy niestworzone rzeczy.Ostatnim takim szwindlem jest wprowadzanie do 2 ligi kuchennymi drzwiami,podwarszawskiej Legionovii,w której występują zawodnicy,ukarani wcześniej czerwonymi kartkami…

Fanatyk
Gość
Fanatyk

Nie pogubi się. Trochę mało czasu będzie miała i nie będzie codziennie w Łodzi ale z Warszawy będzie prowadzić sprawy klubowe. Z UML będzie spotykał się Piotr Szor.