News własny: Będzie pierwsze zimowe rozstanie? Na własną prośbę!

W Widzewie zapowiedzieli drobne korekty kadrowe, jakie mają nastąpić tej zimy. Część piłkarzy nie będzie dłużej widziana w zespole przez Marcina Kaczmarka, ale nie brakuje też takich, którzy zamierzają odejść na własną prośbę.

Jak udało nam się ustalić, jednym z takich zawodników jest Christopher Mandiangu. Sprowadzony latem, jeszcze przez duet Łukasz Masłowski – Zbigniew Smółka, 27-latek sam zamierza rozwiązać umowę za porozumieniem stron. Nie chodzi jednak o jego niezadowolenie z roli, jaką pełni w drużynie, ale o sprawy rodzinne. Widzewiaka nie było już na czwartkowych zajęciach, jak można wywnioskować z jego Instagrama, poleciał do Szwajcarii i… miał dziś rano problemy z powrotem.

Mandiangu przychodził do Widzewa jako napastnik, ale po transferze Marcina Robaka nie mógł liczyć na miejsce w ataku. Przesunięto go na skrzydło, gdzie pojawiał się głównie jako zmiennik. Tylko trzykrotnie wybiegał na boisko w podstawowym składzie, więc nie był wiodącą postacią. Mimo to zdołał dołożyć swoją cegiełkę do wywalczenia tytuły mistrza jesieni. Strzelił trzy bramki i zaliczył trzy asysty. Tych drugich mógł mieć więcej, gdyby chętniej podawał piłkę kolegom.

Pochodzący z Kongo zawodnik podpisał latem roczny kontrakt, z możliwością przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy. Jeżeli strony dojdą do porozumienia, wiosną na II-ligowych boiskach już go nie zobaczymy. Dla klubowego budżetu będzie to dobra wiadomość, ponieważ popularny „Masambinho” nie należał do najtańszych w utrzymaniu graczy.

Ewentualne odejście Mandiangu będzie się wiązało z jeszcze bardziej wytężonymi poszukiwaniami skrzydłowych. W kadrze zostaliby tylko Konrad Gutowski oraz kontuzjowany obecnie Daniel Mąka. Stawianie na boku pomocy na Michaela Ameyaw czy Przemysława Kitę nie do końca się sprawdzało, więc można oczekiwać pozyskania przede wszystkim piłkarza o takiej charakterystyce.

O możliwym rozstaniu z Christopherem Mandiangu pisał dzisiaj również „Dziennik Łódzki”.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o