News własny: Po meczu w Stargardzie widzewiacy nie kończą pracy

Sobotnim meczem w Stargardzie drużyna Widzewa zakończy tegoroczne granie o punkty. Nie oznacza to jednak, że piłkarze będą mogli od razu rozjechać się na zimowe urlopy. Bez względu na wynik spotkania, czeka ich jeszcze nieco pracy.

Jak dowiedział się Widzew24, sztab szkoleniowy zaplanował okres roztrenowania. Potrwa on najprawdopodobniej tydzień, a więc wolne zawodnicy otrzymają 6 lub 7 grudnia. Nie będą jednak mogli narzekać na brak czasu na odpoczynek, bo wstępnie założono, że przygotowania do rundy wiosennej zostaną zainaugurowane dopiero 13 stycznia. Jeżeli plany się nie zmienią, widzewiacy będą mieli aż pięć tygodni przerwy od zajęć!

Oczywiście nie oznacza to, że przez ponad miesiąc zawodnicy Marcina Kaczmarka będą mogli leżeć do góry brzuchem. Wszyscy mają otrzymać indywidualny plan zajęć, do wykonania w trakcie urlopów. Trenerzy zamierzają podejść do tego bardzo surowo, więc niezalecanie się do instrukcji i przyjazd na pierwszy trening z dodatkowymi kilogramami, może oznaczać kary, nawet finansowe.

Początek zimowych zajęć zapewne będzie miał miejsce na obiektach Łodzianki. Później zespół ma wyjechać na krajowe zgrupowanie, najczęściej mówi się o ośrodku w Cetniewie, gdzie można skupić się na mocnej fizycznej pracy. Zbudowanie siły, szybkości i wytrzymałości ma posłużyć piłkarzom nie tylko wiosną, ale w zasadzie do końca 2020 roku. Drugi obóz miałby odbyć się za granicą. Przy Piłsudskiego myślą o wysłaniu drużyny do Turcji, gdzie na zielonych boiskach można pracować nad taktyką i zgraniem zawodników. Do tego można tam liczyć na wielu mocnych sparingpartnerów.

Planowanie obu zgrupowań jest już na finiszu. Wszystko wskazuje na to, że Widzew jednak poleci nad Bosfor. Ostateczna decyzja wciąż jednak nie zapadła. Być może w klubie czekają jeszcze na wynik meczu z Błękitnymi, by zagraniczny wyjazd był dla nich nagrodą za wywalczenie pierwszego miejsca w tabeli po jesieni? Powrót do Polski miałby nastąpić na mniej więcej tydzień przed starciem z Olimpią Elbląg, by gracze nie musieli na nowo przestawiać się na trenowanie na boisku ze sztuczną nawierzchnią.

Opisywane powyżej plany mogą jeszcze zmienić, to póki co wstępny szkic. Na razie pewne jest tylko rozegranie meczu kontrolnego z KKS Kalisz. Sparing ten odbędzie się 8 lutego, w Łodzi.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o