Widzew podpisał kontrakt z utalentowanym młodzieżowcem
Facebook
Twitter
Email

Coraz większymi krokami zbliża się najbardziej prestiżowy mecz dla łódzkich drużyn, czyli ich bezpośredni derbowy pojedynek. Tej wiosny ŁKS i Widzew spotkają się ze sobą w spotkaniu o stawkę po raz 68. Kiedy?

Ostatnie derby przyniosły wiele emocji. Starcie odbyło się w październiku 2021 roku przy Piłsudskiego i zakończyło się remisem. Fani gospodarzy mieli jednak prawo zwątpić w wywalczenie choćby punktu, ponieważ rywale prowadzili od 29. minuty 2:0 po golach Pirulo oraz Macieja Dąbrowskiego. Na szczęście przed przerwą kontaktową bramkę strzelił Patryk Stępiński, a w drugiej połowie wyrównał Tomasz Dejewski. Dla tego drugiego pozostaje to jedynie trafienie w czerwono-biało-czerwonych barwach.

Rewanż zapowiada się równie interesująco i choć pozostało do niego jeszcze kilka tygodni, kibice obu klubów czekają na niego z utęsknieniem. Zwłaszcza, że istnieje szansa, iż po raz pierwszy od wielu lat przy al. Unii zasiąść będą mogli jedni i drudzy sympatycy. Budowa nowego stadionu na Karolewie już się bowiem zakończyła, a obecnie trwają procedury formalne, związane z oddaniem całego obiektu do użytkowania. Póki co nie wiadomo, czy służby wydadzą zgodę na udział fanatyków Widzewa. Jesienią prezes Łódzkiego Klubu Sportowego obiecywał, że w zamian za wpuszczenie kibiców z zachodniej części miasta, nie będzie sprzeciwiał się z rewizytą ze wschodu. Decyzja może jednak nie należeć tylko do Tomasza Salskiego.

Oficjalnie nie wiadomo jeszcze również, kiedy dokładnie odbędzie się derbowy pojedynek. Widzew24.pl uzyskał jednak informacje, że wytypowano już wstępny termin meczu. Zakłada on, że o prymat w Łodzi walka stoczy się w sobotę, 30 kwietnia. Jeżeli tak się stanie, pierwszy gwizdek arbitra usłyszymy już o godzinie 12:40. O tej porze sobotnie transmisje przeprowadza bowiem stacja Polsat Sport, która oczywiście jest zainteresowania przekazem na żywo z nowego stadionu ŁKS.

W najbliższym czasie będą trwały ostatnie ustalenia zarówno w kwestii potwierdzenia daty, a także obecności kibiców RTS. Jeśli dostaną oni zielone światło, prawdopodobnie będą chcieli wybrać się na spotkanie tradycyjnym derbowym przemarszem spod swojego obiektu. Zgodnie z pojemnością trybun, będą mogli liczyć na ok. 900 biletów.