Widzew24.pl – wszystkie newsy o Widzewie w jednym miejscu

Kto by przewidział takiego lidera?! Oto tabela ekstraklasy po pierwszej kolejce

W odróżnieniu do najlepszych lig świata nowy sezon ekstraklasy wystartował zaledwie kilka dni po zakończeniu mistrzostw Europy. Pierwszą kolejkę rozegrała już każda drużyna. W ostatnim meczu Stal Mielec pokonała u siebie Widzew Łódź 1:0. Na szczęście żaden dotychczasowy mecz nie zakończył się bezbramkowym remisem. Kto jest liderem po pierwszej serii gier? Tak prezentuje się tabela ekstraklasy.

Widzew będzie miał nowego skrzydłowego. Przeszedł testy medyczne

Jak dowiedział się Sport.pl, nigeryjski skrzydłowy Hilary Gong ze słowackiego AS Trencin pojawił się na testach medycznych w Widzewie Łódź. Przejdzie do łódzkiego klubu na zasadzie transferu definitywnego i podpisze dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o rok.

Transfer Widzewa uruchomi efekt domina. Będzie hit

Choć Euro 2024 trwa w najlepsze, to kluby Ekstraklasy nie próżnują na rynku transferowym. W polskich zespołach dochodzi do coraz większych ruchów kadrowych. Jak donosi dziennikarz Sport.pl Jakub Seweryn, niebawem ma dojść do zmian w Widzewie Łódź. Do klubu ma dołączyć słowacki piłkarz, a dzięki temu inny zawodnik wyjedzie z Łodzi.

Stało się! Widzew ogłasza ws. Gikiewicza. „Wpadł tu na chwilę” [WIDEO]

Mimo że sezon 2023/24 jeszcze się nie skończył, to kluby już przygotowują się do finalizacji transferów oraz do przedłużenia kontraktów obecnych zawodników. Tak też postępuje Widzew Łódź. W piątkowe popołudnie poinformował o kontynuacji współpracy z Rafałem Gikiewiczem. – Wpadłem tu tylko na chwilę… ale zostaje na dłużej – powiedział uradowany golkiper na nagraniu. To właśnie on w dużej mierze przyczynił się do dobrej gry zespołu.

Dramat na treningu Widzewa. Diagnoza brzmi jak wyrok

Widzew Łódź rozgrywa naprawdę dobry sezon w ekstraklasie i trzyma się w górnej połowie ligowej tabeli. Spora w tym zasługa gwiazd łódzkiego zespołu, które notują kapitalne liczby. Klub poinformował jednak, że jedna z nich miała ogromnego pecha podczas środowego treningu i doznała poważnej kontuzji. Uraz może wykluczyć zawodnika z gry nawet na początku kolejnego sezonu.

Chyba mamy Modricia w Ekstraklasie! Warta ucieka przed spadkiem [WIDEO]

Warta Poznań wygrała z Widzewem Łódź 2:1 i jest bliżej utrzymania w Ekstraklasie. Wszystkie gole w otwierającym niedzielę meczu zostały zdobyte w pierwszej połowie. Jeden z nich zasłużył na szczególną uwagę. Trafienie Mateusza Kupczaka śmiało może kandydować do miana bramki kolejki. Dla poznaniaków to trzecie domowe zwycięstwo z rzędu. Wcześniej pokonywali Stal Mielec i Koronę Kielce.

Ostro. Piłkarz Rakowa wypalił przed kamerami Canal+. „Poj**ani kibice” [WIDEO]

Raków Częstochowa w końcu przerwał serię pięciu meczów w ekstraklasie bez wygranej. Mistrzowie Polski ograli Widzew Łódź 1:0, a mimo to po spotkaniu zawodnik częstochowian – Władysław Koczerhin – dał się sprowokować fanom gospodarzy. Ukrainiec nie wytrzymał w trakcie wywiadu udzielanego przed kamerą Canal+Sport.

Mistrz Polski o włos od blamażu. Przez 75 minut grał z przewagą zawodnika [WIDEO]

Widzew Łódź musiał grać z Rakowem Częstochowa w dziesiątkę już od 15. minuty, po tym jak za brutalny faul został wyrzucony z boiska Marek Hanousek. Wciąż aktualny mistrz Polski jednak bardzo długo nie potrafił wykorzystać przewagi liczebnej. Dopiero uderzenie z dystansu Władysława Koczerhina z 80. minuty pozwoliło drużynie Dawida Szwargi wygrać 1:0 i przerwać serię pięciu meczów bez zwycięstwa.