News własny: Widzew zagra z uczestnikiem Ligi Europy?

Na początku grudnia Widzew ogłosił plany zimowych przygotowań. Potwierdzono wówczas, że zespół poleci na dziesięciodniowe zgrupowanie do Turcji, ale nie podano wszystkich sparingpartnerów. Kto będzie tym ostatnim, brakującym przeciwnikiem?

Sparingowe granie łodzianie rozpoczną jeszcze w kraju. Kilka dni po wznowieniu treningów zmierzą się z III-ligową Unią Janikowo, a już na obozie w Cetniewie z I-ligową Olimpią Grudziądz oraz II-ligowym Gryfem Wejherowo. Przed wylotem do Alanyi drużynę czekają jeszcze gry kontrolne z GKS Jastrzębie (I liga) oraz KKS Kalisz (III liga). Pozostałe trzy mecze towarzyskie zaplanowano już w trakcie tureckiej części przygotowań.

Wiadomo było, że przeciwnikami Widzewa będą wtedy I-ligowa Stal Mielec oraz ukraiński Inhułeć Petrowe. Trzeci i zarazem ostatni zimowy rywal miał zostać ogłoszony w późniejszym terminie. Nadal nie jest w 100% pewne, kto nim będzie, ponieważ udało nam się ustalić, że w grę wchodzą co najmniej dwa kluby. Oba zagraniczne. Możliwe, że łodzianie spotkają się 15 lutego albo z drugim zespołem rosyjskiego Dynama Moskwa, albo z CFR Cluj, aktualnym mistrzem Rumunii i uczestnikiem fazy grupowej oraz pucharowej tegorocznej Ligi Europy! Sprawa nie jest jednak jeszcze potwierdzona, organizatorzy obozu mają ustalić wszystkie szczegóły po świętach.

Gdyby doszło do potyczki z Cluj, byłby to z pewnością bardzo wartościowy sprawdzian dla ekipy Marcina Kaczmarka. Aktualny lider tabeli rumuńskiej ekstraklasy, który w lutym walczyć będzie z Sevillą FC o awans do 1/8 finału LE, mógłby obnażyć wiele mankamentów w grze RTS i dać duży materiał do analizy, której wnioski przydadzą się we wiosennych rozgrywkach ligowych.

Starcie z Ukraińcami będzie ostatnim sparingiem w trakcie przerwy zimowej. Dzień później widzewiacy wrócą do Polski i przez ostatnie dziesięć dni będą przygotowywać się do zaplanowanego na 29 lutego meczu ligowego z Olimpią Elbląg.

Zimowe sparingi Widzewa:

18 stycznia: Widzew Łódź – Unia Janikowo
25 stycznia: Olimpia Grudziądz – Widzew Łódź
31 stycznia: Gryf Wejherowo – Widzew Łódź
5 lutego: Widzew Łódź – GKS Jastrzębie
8 lutego: Widzew Łódź – KKS Kalisz
12 lutego: Widzew Łódź – Stal Mielec
15 lutego: Widzew Łódź – CFR Cluj (Rumunia)/Dynamo Moskwa II (Rosja)*
18 lutego: Widzew Łódź – Inhułeć Petrowe (Ukraina)

* rywal do potwierdzenia

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o