News własny: Zostały już tylko dni do premiery „Niebieskich Chacharów” (video)

Długo wyczekiwany film Cezarego Grzesiuka o fanatykach Ruchu Chorzów w końcu doczeka się otwartej publikacji. Premiera „Niebieskich Chacharów” została zaplanowana na piątek, 15 listopada. Łódzkie seanse odbędą się pod patronatem m.in. portalu Widzew 24.

„Niebieskie Chachary” to obraz, który powstawał wiele lat, z różnych przyczyn. W międzyczasie wśród kibiców Ruchu doszło do wielu niespodziewanych wydarzeń, w tym nawet śmierci jednego z bohaterów, „Kmiciola”. Fan chorzowskiej drużyny uznawany był za jedną z najważniejszych osób w dokumentalnym filmie Grzesiuka. Wszystko dzięki jego barwnym opowieściom i ogromnej charyzmie, którą mogliśmy obejrzeć w kilku trailerach, jakie na przestrzeni lat trafiły do Internetu.

W końcu dokument o fanach Ruchu, po niemal dziesięciu latach doczekał się ekranizacji. W ubiegłym roku, zgodnie z umowami sponsorskimi, trafił najpierw na ekrany podczas polskich oraz światowych festiwali filmowych. Zdobywał tam wiele nagród i mimo swoich kontrowersji, budził uznanie krytyków oraz festiwalowych publiczności. Pora, by „dzieło życia”, jak o swoim filmie mówi sam Grzesiuk, mogli obejrzeć wszyscy chętni.

W dniu premiery, 15 listopada, „Niebieskie Chachary” trafią do kin m.in. w Chorzowie, Krakowie, Poznaniu i oczywiście Łodzi. Lista stale się zmienia, podpisywane są umowy na kolejne projekcje. Planowane są również pokazy specjalne, ale o nich napiszemy więcej w kolejnych dniach. Poniżej lista kin, w których wyświetlony film zostanie wyświetlony w dniu premiery oraz w dalszej kolejności, a także najnowszy oficjalny zwiastun!

Lista kin z premierowym pokazem (od 15 listopada):

Chorzów – Chorzowskie Centrum Kultury „Kino Grajfka” (3 pokazy specjalne: 17.11. godz. 19.00, 20.11. godz. 18.00, 24.11. godz. 19.00)
Kraków – kino Kika
Kutno – Kutnowski Dom Kultury (1 pokaz przedpremierowy 14 listopada godz. 18.30)
Łódź – kino Galeria Charlie
Łódź – kino Bodo
Poznań – kino Malta
Rzeszów – kino Zorza
Warszawa – kino Elektronik
Wrocław – kino Nowe Horyzonty
Wrocław – OH Kino
Zabrze – kino Roma

Lista kin z późniejszym pokazem (od 22 listopada):

Będzin – kino Nowość (od 22.11 do 27.11)
Bytom – BC Kino (od 29.11 do 05.12)
Czechowice-Dziedzice – kino Świt (1 pokaz specjalny 19 grudnia o godz. 18.00 + spotkanie z reżyserem)
Częstochowa – kino Iluzja (od 22.11 do 28.11)
Jastrzębie Zdrój – kino Centrum (od 29.11 do 05.12)
Włoszczowa – kino Muza (2 pokazy specjalne: 30.11 i 3.12)
Żory – kino na Starówce (1 pokaz specjalny 12.12)

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o